Światowy jazz w Łasku

Podczas 7. Festiwalu Róż w Łasku (7 lipca 2019 r.) wystąpi wrocławski zespół EABS. Wyjątkowy koncert będzie nawiązywał do przypadającej w tym roku 50. rocznicy śmierci polskiego kompozytora Krzysztofa Komedy.

Debiutancki krążek EABS, pt. Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu. Tego wybitnego kompozytora nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych twórców.

Po świetnym debiucie muzycy z EABS wydali dwie kolejne płyty winylowe - czarną zarejestrowaną na żywo w Katowicach - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) Live at Jazz Club Hipnoza oraz różową nagraną na taśmę i wydaną w brytyjskim labelu 22a Music - Kraksa/Svantetic, wieńcząc swoje dzieło „tryptykiem Komedowskim”.

Zielony, studyjny album zdobył blisko 30 recenzji w Polsce i zagranicą, był promowany w wielu rozgłośniach radiowych w kraju i na świecie.

Zespół zagrał ponad 70 koncertów w Polsce i za granicą!

EABS zagrał w tak prestiżowych salach jak: Studio S1 im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku czy sali NOSPR w Katowicach oraz na festiwalach: Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, Spring Break w Poznaniu, XJAZZ w Berlinie, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach czy na trasie Męskie Granie.

EABS wystąpił także w Wielkiej Brytanii, na festiwalu BuSH w Budapeszcie, a także na trzech koncertach w Chinach.

Róże i jazz. Takie rzeczy w tylko w Łasku.