Program Festiwalu 2019

6 lipca 2019 r.
Miejsce: Łaski Dom Kultury, ul. Narutowicza 11
Konferencja: 10.00 – 15.00

10.00 Otwarcie konferencji
10.15 Prelekcja Łukasz Rojewski "Hodowla róż zimotrwałych"

10.45 Referat pt. "OGRODY TESTOWE i KONKURSY NOWYCH ODMIAN RÓŻ" - prowadzi Marta Monder
11.15 Referat "Oblicze nieznane Rosa rugosa i jej odmian" - prowadzi Robert Szlązkiewicz

Przerwa kawowa:    11.45 – 12.45

12.45 Referat pt. "Rumunia…. Transylwania…Alba. Róże w Cimbrud, pomiędzy tradycją a lokalną marką" - prowadzą goście z Rumunii
13.45 Przemysław Bąblewski "Sadzenie i pielęgnacja róż w ogrodach i na terenach zieleni"

14.15 Wyniki Konkursów
14.35 Występ artystyczny laureatów młodzieżowego konkursu recytatorskiego "Z różą w tle"
15.00 Lunch

Ponadto:

  • Wystawa 100 odmian róż
  • Konkurs dla amatorów o Złotą Różę
  • Konkurs dla profesjonalistów o puchar przechodni Złotą Różę z Łasku

7 Lipca niedziela

Piknik Rodzinny - plac 11 Listopada (rynek)

10.00 Orkiestra Dęta Łaskiego Domu Kultury
11.00 Otwarcie 7. Festiwalu Róż            

12.00 Występ dla dzieci
12.40 Występ Koła Kobiet z Orchowa
13.00 Koncert Kapeli FAKIRY
14.20 Wielkie gotowanie z Kołami Gospodyń Wiejskich (w trakcie blok Łaskiego Domu Kultury)
16.00 Janek Szkudlarek Collective - koncert
17.00 Marek Kądziela LDZ Art Ensemble - koncert
19.00 Koncert zespołu  EABS – Gwiazda wieczoru
21.00 Cicha Dyskoteka (Silent Disco)

IMPREZY  TOWARZYSZĄCE:

Wystawa i sprzedaż róż,  pielęgnacja i ochrona róż – porady

10.00 Otwarcie Ogrodu Różanego oś. Przylesie
10.20 Marszobieg od Ogrodu Różanego przy pływalni do placu 11 go Listopada

11.30 Zawody rowerowe dla dzieci (start ul. Kościuszki przy budynku ZUS)
12.15-15.15 Gry i zabawy dla dzieci na płycie rynku
11.30-13.00 Warsztaty Florystyczne - I część (bukiety z różą)
13.00 Parada bryczek konnych ulicami Łasku (ul. Narutowicza, 9 Maja, Polna, Południowa, Jana Pawła II)
13.40 Prezentacja bryczek i koni - teren rekreacyjny ul. Narutowicza 28
14.00-15.30 Warsztaty Florystyczne - II część (bukiety z różą)
14.00 Wycieczki na pola różane (zapisy w namiocie Organizatora)
21.00-00.00 Silent Disco (Cicha Dyskoteka na płycie placu 11 Listopada)