Łask rozkwita

W związku z planowanym w dniach 6-7 lipca br. „Festiwalem róż” na terenie miasta zostały wykonane rabaty różane. Rabaty te zaprojektowała dr Grażyna Ojrzyńska architekt krajobrazu z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu krajobrazu i zarządzaniu terenami zieleni oraz dydaktyce. Autorka wielu projektów i publikacji oraz aktywny członek Towarzystwa Urbanistów Polskich. Nasadzenia róż miały miejsce w dniach od 23 do 26 kwietnia 2013 r. Różanki zlokalizowane są w następujących miejscach:

- pierwsza przy Przychodni Rejonowej GP ZOZ w Łasku przy ul. Polnej, rabata z róż wielokwiatowych tj. 3 rzędy róż białych Polarstern w ilości 84 szt., 3 rzędy róż czerwonych Nina w ilości 96 szt. Darczyńcami owych róż są ich producenci Pan Mariusz Sobieszek z Łopatek i Pan Bogdan Papuga z Łasku.

- druga na skrzyżowaniu ul. Narutowicza z ul. Górną, rabata z róż żółto-czerwonych Rumba w ilości 100 szt., darczyńcą jest Pan Bogdan Papuga z Łasku.

- trzecia na skrzyżowaniu ul. Narutowicza z ul. 9 Maja, rabata z róż czerwonych Nina w ilości 75 szt., darczyńcą jest producent róż z Łopatek Cegielnia Pan Damian Ślązak.