Jury w składzie Janina Owczarek, Urszula Szram, Bożena Trocka-Dąbrowa, Agnieszka Wachowska, w dniu 19 czerwca 2013 r. dokonało oceny prac nadesłanych na konkursy "Imiona Róży" i "Róża w fotografii". Po zapoznaniu się z 62 pracami, jury postanowiło przyznać nagrody:
Grupa I - szkoły podstawowe
I miejsce - Julia Bartoszczyk, SP nr 5, Łask
II miejsce - Martyna Musińska, SP nr 1, Łask
III miejsce - Kamila Sobczak, SP nr 4 w ZSO, Łask-Kolumna
Grupa II - szkoły gimnazjalne
I miejsce - Alicja Rozwandowska, PG nr 1, Łask
II miejsce - Kinga Dybka, PG nr 2, Łask
II miejsce - Katarzyna Pruchnicka, PG w Dąbrowie nad Czarną, pow. piotrkowski
Grupa III - szkoły ponadgimnazjalne - nie przyznano nagród
Grupa IV - dorośli
I miejsce - Krystyna Fleming, Łask
II miejsce - Anna Sokalszczuk, Łask
III miejsce - Krystyna Mianowska, Łask
Młodzież
I miejsce - Karolina Dolewka, PG nr 3 w ZSO, Łask-Kolumna
II miejsce - Aleksandra Starzyńska, LO, Łask
III miejsce - Paulina Sekulska, PG w Dąbrowie nad Czarną, pow. piotrkowski
III miejsce - Kinga Klimczak, PG nr 3 w ZSO, Łask-Kolumna
Dorośli
I miejsce - Edward Warowny, Konstancin Jeziorna
II miejsce - Ewa Kantorczyk, Łask
Jury postanowiło nie przyznawać innych nagród ani wyróżnień.
Jury w składzie : Zdzisław Wegenko - przewodniczący, Anna Sobczak, Elżbieta Wojtacka, Bożena Trocka- Dąbrowa, Ludmiła Oleksiak podczas posiedzenia w dniu 21.06.2013 roku, po zapoznaniu się łącznie z 60 pracami konkursowymi, postanowiło przyznać nagrody:
W kategorii 11 – 13 lat, autorom:
I miejsce - godło WHISPER - Maryla Ciszewska, PG nr 2, Łask
II miejsce - godło Bratek - Weronika Sacharewicz, SP w Wiewiórczynie
III miejsce - godło Pszczółka - Maja Warszawska, SP w Wiewiórczynie
III miejsce - godło Julkita - Julita Siecińska, SP w Wiewiórczynie
Wyróżnienia:
godło - Kulka – Julia Kijowska, SP w Wiewiórczynie
godło - Woda - Klaudia Wdowczyk, SP w Wiewiórczynie
godło – Minka - Agata Minias, SP w Wiewiórczynie
W kategorii dorośli, autorom:
I miejsce - godło Nasturcja - Krystyna Mianowska, Łask
II miejsce - godło Wojak - Konrad Kręglewski, PG nr 2 Łask (16 lat)
III miejsce - godło Mat - Andrzej Matysiak, Kwiatkowice
III miejsce - godło Poziomka - Monika Mrowińska, Łopatki
I miejsce - godło Królowa przy fortepianie - Małgorzata Grajewska, Bydgoszcz
II miejsce - godło Herbaciana - Zofia Nowacka-Wilczek, Lublin
III miejsce - godło Rymy z Iwo Jimy - Artur Kozłowski, Ząbkowice Śląskie
III miejsce - godło Rosarium - Anna Piliszewska, Wieliczka
Wyróżnienia:
godło - Niezapominajka – Tadeusz Harmuszko, Suwałki
godło - Ala - Anna Landzwójczak, Turowo, 62-045 Pniewy, woj.wielkopolskie
Na konkurs „Róża w haiku” wpłynęło 40 utworów z całej Polski i jeden z Ukrainy. Jury postanowiło nie przyznawać innych nagród ani wyróżnień.
Źródło: Biblioteka Publiczna w Łasku